Uudised

Õpe kutsevaliku kursusel on huvitav ja vaheldusrikas 10. mai Elis Luik


Jaanuaris alustasid kutsevaliku õppekaval enda õpiteed õpilased, kes veel päris hästi ei teadnud, millist eriala nad sooviksid omandada. Selleks sisaldab õppekava lisaks üld- ja alusainetele  palju muud huvitavat ja meie koolis õpetavate erialade tutvustavaid tunde.

Talvel alustasid õpilased suhtlemis- ja karjääriõpet, kus said baasteadmised, kuidas edukalt tööalaselt suhelda ja kuidas kujundada enda karjääri. Lisaks on õpilased õppinud igapäevaelu asjaajamist, saanud õigusalaseid teadmisi ning saanud kujundada koostöös Töötukassa nõustajatega individuaalset õpi- ja karjääriteed.

Praktilise poole pealt on lisaks koolis pakutavatele õppevõimalustele käidud ka reaalselt tutvumas ettevõtetega ja nähtud, kuidas neis töö käib. Näiteks on õpilased käinud Toftanis ja Wermos, kus eriti huvipakkuvad olid masinad, millega tööd tehakse ning Kubija hotell- loodusspaas, mis tundus väga hubane ja armas koht töötamiseks. Samuti õnnestus neil tutvuda Valios juustu valmimise protsessidega, mis oli paljude jaoks väga meeldejääv.

Kõik see on aidanud õpilastel saada paremat ülevaadet iseendast ja saadud on esmased kogemused meil õpetavatest erialadest. Õpilased teavad, kuidas kujundada oma õpiteed ja on jõudnud lähemale enda erialavalikul. 

Jaanuaris alustasid kutsevaliku õppekaval enda õpiteed õpilased, kes veel päris hästi ei teadnud, millist eriala nad sooviksid omandada. Selleks sisaldab õppekava lisaks üld- ja alusainetele  palju muud huvitavat ja meie koolis õpetavate erialade tutvustavaid tunde.

Talvel alustasid õpilased suhtlemis- ja karjääriõpet, kus said baasteadmised, kuidas edukalt tööalaselt suhelda ja kuidas kujundada enda karjääri. Lisaks on õpilased õppinud igapäevaelu asjaajamist, saanud õigusalaseid teadmisi ning saanud kujundada koostöös Töötukassa nõustajatega individuaalset õpi- ja karjääriteed.

Praktilise poole pealt on lisaks koolis pakutavatele õppevõimalustele käidud ka reaalselt tutvumas ettevõtetega ja nähtud, kuidas neis töö käib. Näiteks on õpilased käinud Toftanis ja Wermos, kus eriti huvipakkuvad olid masinad, millega tööd tehakse ning Kubija hotell- loodusspaas, mis tundus väga hubane ja armas koht töötamiseks. Samuti õnnestus neil tutvuda Valios juustu valmimise protsessidega, mis oli paljude jaoks väga meeldejääv.

Kõik see on aidanud õpilastel saada paremat ülevaadet iseendast ja saadud on esmased kogemused meil õpetavatest erialadest. Õpilased teavad, kuidas kujundada oma õpiteed ja on jõudnud lähemale enda erialavalikul.