Uudised

Nordplus Adult projekt: kokkuvõte 22. märts Elis Luik


Projekt: Nordplus Adult “Historical experience and restoration traditions in restoration of carpenter work products.” NPAD-2020/10229 

Võrumaa Kutsehariduskeskusel on läbi saanud ühisprojekt partneritega Kuldiga (Läti) ja Panevezyse (Leedu) kutsekoolidest. Projekti eesmärk oli partnerkoolidele tutvustada oma piirkonna puittoodete restaureerimise traditsioone - igas partnerkoolis toimus üks projektikohtumine, kus oma ala spetsialistid tutvustasid erinevaid restaureerimise töövõtteid. 

Esimene projektikohtumine toimus siin, Võrumaa Kutsehariduskeskuses, kus VKHK puiduvaldkonna õpetaja Tiit Raik viis läbi erinevaid töötubasid. Lisaks võttis meid vastu ka muinsuskaitseameti poolt tunnustatud restauraator Meelis Maidla, kes tutvustas uste ja akende restaureerimise meetodeid. 

Teine projektikohtumine toimus Leedus Panevezyse Kutsehariduskeskuses, kus osalesid meie kooli puiduvaldkonna õpetajad Marko Sikk, Lauri Tasso ja Tiit Raik. Kohtumisel said nii meie kui ka Läti kooli õpetajad tutvuda Leedu restaureerimise traditsioonidega. Õpetajad said visiidist väga palju uusi teadmisi ja soovime Panevezyse Kutsehariduskeskust tänada meeldiva vastuvõtu eest. 

Viimane projektikohtumine toimus Lätis Kuldiga Tehnoloogia - ja Turismi koolis. Kohtumisel osalesid Võrumaa Kutsehaariduskeskusest õpetajad Urmas Paulus, Lauri Tasso ja Tiit Raik. Lätis tutvustati õpetajatele projekti käigus valmivat e-raamatut ja erinevaid restaureerimise töövõtteid. Kuldiga oli ka antud projekti koordinaator. Suur tänu sealsetele asjaosalistele meeldiva vastuvõtu eest!

Lisainfo: Artur Eliste, VKHK projektijuht

 

 

Projekt: Nordplus Adult “Historical experience and restoration traditions in restoration of carpenter work products.” NPAD-2020/10229 

Võrumaa Kutsehariduskeskusel on läbi saanud ühisprojekt partneritega Kuldiga (Läti) ja Panevezyse (Leedu) kutsekoolidest. Projekti eesmärk oli partnerkoolidele tutvustada oma piirkonna puittoodete restaureerimise traditsioone - igas partnerkoolis toimus üks projektikohtumine, kus oma ala spetsialistid tutvustasid erinevaid restaureerimise töövõtteid. 

Esimene projektikohtumine toimus siin, Võrumaa Kutsehariduskeskuses, kus VKHK puiduvaldkonna õpetaja Tiit Raik viis läbi erinevaid töötubasid. Lisaks võttis meid vastu ka muinsuskaitseameti poolt tunnustatud restauraator Meelis Maidla, kes tutvustas uste ja akende restaureerimise meetodeid. 

Teine projektikohtumine toimus Leedus Panevezyse Kutsehariduskeskuses, kus osalesid meie kooli puiduvaldkonna õpetajad Marko Sikk, Lauri Tasso ja Tiit Raik. Kohtumisel said nii meie kui ka Läti kooli õpetajad tutvuda Leedu restaureerimise traditsioonidega. Õpetajad said visiidist väga palju uusi teadmisi ja soovime Panevezyse Kutsehariduskeskust tänada meeldiva vastuvõtu eest. 

Viimane projektikohtumine toimus Lätis Kuldiga Tehnoloogia - ja Turismi koolis. Kohtumisel osalesid Võrumaa Kutsehaariduskeskusest õpetajad Urmas Paulus, Lauri Tasso ja Tiit Raik. Lätis tutvustati õpetajatele projekti käigus valmivat e-raamatut ja erinevaid restaureerimise töövõtteid. Kuldiga oli ka antud projekti koordinaator. Suur tänu sealsetele asjaosalistele meeldiva vastuvõtu eest!

Lisainfo: Artur Eliste, VKHK projektijuht