Cabinet Maker

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
Õppeliik4. taseme kutsekeskharidusõpeÕppevormstatsionaarne koolipõhineEeldus alustamisekspõhiharidusÕppeaeg3 aastat

Kes on tisler ja mida ta oskab?

Tisler on oskustööline, kes töötab mööblitööstuse ja puidutöötlemise ettevõtetes valmistades puidust ja puidupõhistest materjalidest mööblit (kapid, riiulid, lauad jne) ja teisi puittooteid (uksed, aknad, trepid jne.)

Kuidas tisleriks õppida saab?

Õppevorm: statsionaarne õpe (päevane õpe).

Õppeaeg: 3 aastat.

Eeldus alustamiseks: põhiharidus

Mida õpitakse?

Õpitakse mööbli- ja puittoodete kavandamist, puitmaterjale, mööbli- ja puittoodete valmistamist, joonestamist, käsitsi- ja masintöötlemise tehnoloogiat, mööbli viimistlemist, üldaineid ja valikaineid. Koolil on kaasaegsed õpperuumid ja seadmed. Võimalus eriala õppida ja praktiseerida ka Euroopa riikides erinevates programmides ning projektides.

Miks Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskus?

Tisleri eriala lõpetanul on võimalus minna edasi õppima puidutöötlemise erialale kas Tallinna Tehnikaülikooli, Maaülikooli või jätkata EWERSis Puittoodete tehnoloogi erialal (5. tase).

Erialaselt on võimalik saada täiendõpet ja uusi tehnoloogilisi võtteid puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER.

Samas võib ka kohe tööle minna, sest lõpetaja sooritab ka tisleri 4. taseme kutseeksami ja häid spetsialiste otsitakse puidutööstuses tikutulega taga.

Andrus Luts