Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Stažeerimine Hispaanias

 
 

Stažeerimine Hispaanias

 

Stažeerisin Erasmus+ programmi raames  6.- 13.05.2018. aastal kutsekoolis Instituto de Ensenanza Secundaria  „Don Bosco“, mis asub Albacete provintsis  Castilla La Mancha autonoomse piirkonna kaguosas Hispaanias.

 Albacete rajati  12. sajandil, mil piirkond oli araablaste võimu all. Linnaõigused andis  1862. aastal Hispaania kuninganna Isabella II. Linnas elab üle 170 tuhande inimese. Kindlasti tunnete järgmiselt pildilt ära Don Quijote ja Sancho Panza, kes seisavad Albacete linnavalitsuse ees.

Don Quijote ja Sancho Panza monument

1908 aastal asutati Albacete linna Üld- ja Tehnikainstituut. 1977. aastal nimetati kool Albacete Polütehniliseks Instituudiks ning alates 1990. aastast kannab kool Don Bosco nime. Koolis võib omandada kutsekeskhariduse või asuda õppima pärast keskkooli. Põhikoolijärgselt õpetatavad erialad on: elektrimehaanik, keevitaja, hooldustehnik, elektrik, elektroonik, autolukksepp, metallitöötleja ning keskkoolijärgselt: mehhatroonik, telekommunikatsiooni tehnik, automaatik, elektrik, ohutuse spetsialist, metallitöötlemise tehnoloog.

Õpilased klassis

Praegu õpib koolis Instituto de Ensenanza Secundaria  „Don Bosco“ umbes 1100 õpilast . Mulle ja meie õpilastele tutvustas kooli programmi Erasmus + kohalik projektijuht Marta. Kohtusin kooli direktori ja õpetajatega, vestlesime rohkem erialastel teemadel aga arutlesime ka õppetöö korralduse ja läbiviimise üle. Tutvusin kooli töökodade ja laboritega. Silma jäi, et nende seadmed olid vanemad kui meie koolis õpetamisel kasutatav tehnika.

Viktor Dremljuga ja VKHK praktikandid koos Don Bosco kooli esindajatega

 

Viktor Dremljuga
Võrumaa Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja 

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

tants_014 tehnomaja_avamine_004 vkhk_kutsem_14-038 NoorMeister2015_039.jpg

Arhiiv