Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Kokkuvõtted (ERASMUS+) > Praktikalugu Kuldigas

 
 

Praktikalugu Kuldigas

 

Meie, kui kolmanda kursuse majutusteeninduse õpilased saime võimaluse osaleda Erasmus+ projektis, mille käigus külastasime Lätit, täpsemalt Kuldiga linna. Praktika toimus 18. märts – 07. aprill 2018.

Kuldiga linn on umbes sama suur kui Põlva, inimesi on siin kuskil 10 000. Linna asub Riiast 155 km kaugusel.  Kuna Kuldiga linn on UNESCO pärandis, siis on kõik majad vanad ning restaureerimata. Siinsetel inimestel pole nii palju raha, et kõiki maju taastada.

Kuldiga linna majad näevad just sellised välja
Kuldiga linna majad näevad just sellised välja

Kuldiga kutsekool
Kuldiga kutsekool

Kuldiga linnas asub ka Euroopa kõige laiem looduslik kosk (246 m), selle kohta on väga palju legende, ning sellel kosel püütakse väga tihti lõhet. Üle Venta jõe viib üks vanemaid Euroopa pikimaid tellissildu.

Venta jõgi ja tellissild
Venta jõgi ja tellissild

Esimesel päeval tutvusime Kuldiga Kutsekooliga ning Kuldiga linnaga. Tutvustasime neile Võrumaa Kutsehariduskeskust ja Võru linna.

Terve esimene nädal oli täis erinevaid ekskursioone, külastasime puidutöökoda, automehhaanikute koda ning hotelli, kus õpilased saavad õppida puhastusteenindust, restorani klienditeenindust ja spaateenuseid.

Külastasime Ventspilsi linna, tutvusime sealsete vaatamisväärsustega ning sõime lõunat Pilsbergi restoranis. Uudistasime ka Bauska linna, kus käisime vaatamas Bauska kindlust ning Rundale lossi. Tutvusime veel Skrundale mõisa hotelliga, piima mõisa muuseum/hotelliga- Berghof ning Kazdanga mõisa metsanäitusega.

Ülejäänud kaks nädalat olime praktikal, Angelika oli Jekaba Seta hotellis ning Mari-Liis Kuldiga Turismiinfo Keskuses.

Jekaba Seta asub Kuldiga südames, otse peamisel jalakäijate tänaval. Hotell asub kolmes hoones ning sellel on terrassiga restoran ja peoruumid. Hotell majutab umbes 50 inimest. Peamisteks tööülesanneteks oli puhastusteenindus, kuid tutvusin ka administraatori tööga.

Hotell Jekaba Seta
Hotell Jekaba Seta

Kuldiga Turismiinfo Keskus asub Raekoja platsil. Peamiseks tööülesanneteks oli eesti keelsete brošüüride õigekirja kontrollimine ning Kuldiga linna eesti keelse tutvustava loo tegemine.

Õppisime palju Kuldiga piirkonna kohta ning saime tunda Läti auklikke teid.

 

Mari-Liis Värnik,
Angelika Nikandrova
Mp-15

Sildid: , , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

tehnomaja_avamine_044 noormeister2013-058 vkhk_kutsem_13-019 NoorMeister2015_033.jpg

Arhiiv