Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Nordplus Adult projektikohtumine ja stažeerimine SEDU kutsekoolis Seinäjokis

 
 

Nordplus Adult projektikohtumine ja stažeerimine SEDU kutsekoolis Seinäjokis

 

Võrumaa Kutsehariduskeskuse töötajad Aare Pedras, Kaiu Zernand ja Eve Puksing viibisid Nordplus Adult projektikohtumisel ja stažeerimisel 16.01 – 19.01.2018. aastal SEDU kutsekoolis Seinäjokis. 60 tuhande elanikuga Seinäjoki on  Soome Lõuna-Põhjamaa maakonna keskus. SEDU kutsekoolis õpib üle 4000 õpilase.

VKHK töötajad SEDU kooli töötajatega
VKHK töötajad võõrustajatega

Projektikohtumisel arutlesime tulevase põhiprojekti ja edasise koostöö tegevusi, külastasime mehhatroonika tundi, kohtusime kooli juhtkonnaga, tutvusime ühiselamu töökorraldusega. Samal ajal viibisid SEDU’s ka kaks külalist Portugalist.

Unustamatu mulje jättis Seinäjoki linnaraamatukogu, mille uusehitis oli valminud 2012. aastal. Siseruumides oli domineerivaks värviks valge ning huvitavad detailid olid seinte sees olevad vaipkattega vooderdatud orvad.

Linnaraamatukogu vaade
Linnaraamatukogu

Seinäjokis asub ka kuulsa Soome arhitekti Alvar Aalto poolt projekteeritud kirik, mis  valmis 1965. aastal. Linnapildis torkas silma rohke jalgrataste kasutus, vaatamata karmile ilmastikule.

A.Aalto projektieeritud kirik Seinäjokis
A. Aalto projektieeritud kirik Seinäjokis

Meil oli ka suurepärane võimalus külastada Seinäjokis toimunud haridusmessi, kus olid esindatud paljud Soome ametikoolid ja õpilasfirmad.

Haridusmess Seinäjokis Haridusmess Seinäjokis
Haridusmess Seinäjokis

Nordplus Adult kohtumise organiseerisid projektijuhid Siret Lillemäe, Kirsi Lounela ja Tanja Rajala.

 

Kaiu Zernand

Sildid: , , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

sport_199 noormeister2013-013 rammumees14075 IMG_7624

Arhiiv