Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Kokkuvõtted (ERASMUS+) > Välispraktika Ventspilsis

 
 

Välispraktika Ventspilsis

 

Erasmus+ on programm, mille kaudu on võimalik minna praktikale teistesse Euroopa riikidesse. Meil, mehhatroonikutel, oli võimalus kaheks nädalaks (14.05.2017-27.05.2017) minna Ventspilsi linna, mis asub Lätis. Esimesel õhtul kohale saabudes suundusime kohe hotelli, mis asub kooli kõrval, kus õppetöö toimus. Peale hotelli sisseregistreerimist suundusime oma tuppa, ja kuna olime kohale jõudnud üpriski hilja, siis puhkasime väsitavast sõidust.

Ventspils - hotell Venta
Õpilaste hotell Venta

Järgmise päeva hommikul võtsid meid vastu kaks vahvat inglise keele õpetajat Odarka ja Varvara, kes olid meie teejuhtideks praktika vältel. Meie praktika toimus koolis nimega Ventspils Tehnikums, kus meile tehti kooli tutvustav ringkäik. Ventspils Tehnikums on huvitav ja arenev kool, kus saab õppida palju erinevaid erialasid. Õppetöö käis meil igapäevaselt, ning enamuse ajast tegelesime programmeerimise ja CNC-masinate tundmaõppimisega. See oli meile tuttav teema ja raskusi ei valmistanud. Vaba aega oli meil pärast praktikapäevi piisavalt, seega saime tutvuda ka linna ja sealse kultuuriga. Ventspils pidavat olema Läti kõige puhtam linn – veendusime selles ka ise. Ühel päeval käisime sealses ülikoolis Ventspils Augstskola. Ülikoolil oli mehhatroonikutele mõeldud varustustase kõrgem kui selles koolis, kus me oma praktikat sooritasime.

Ventspilsi ülikool Ventspils Augstskola
Ventspilsi ülikool Ventspils Augstskola

Kooli poolt saime käia vaatamas korvpalli, mis on seal põhiliseks spordialaks ja ühel päeval saime käia ka linnas asuvas veepargis.

Praktikaga jäime suhteliselt rahule, saime praktiseerida oma erialal, näha uusi seadmeid. Elamistingimused olid suurepärased ja õppetöö toimus kohe hotelli kõrval, nii et polnud vaja kusagile kaugemale sõita. Lisaks erialaste oskuste arendamisele saime arendada oma võõrkeele oskust ja võõras keskkonnas toimetulemist.

Soovitame oma kooli õpilastel kindlasti Erasmus+ programmi raames välispraktikale minna, sest see on suurepärane kogemus.

 

Heiki Hindrikson, Kevin Eerik

 

 

 

Sildid: , , , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

tk_019 omalooming_001 rammumees2013-136 rammumees14048

Arhiiv