Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Kevadnädalal oli tegevust nii kehale kui vaimule

 
 

Kevadnädalal oli tegevust nii kehale kui vaimule

 

Kevadnädal on olnud juba aastaid osa meie kooli rikkalikust traditsioonipagasist ning toimus ka sel aastal 20.-23. märtsini. Hoolimata mitte kõige kevadisemast ilmast, sai meie tubli Õpilaskonna Esindus selle korraldamisega siiski hakkama.

Selle aasta kevadnädala läbivaks teemaks oli noorte ergutamine, pakkudes naudingut nii vaimselt kui ka füüsiliselt, hoidmaks meid kõiki elujõulisena. Samuti pakuti ka võimalust lõdvestuda ja lõbutseda. Kuna 20. märtsil saabus meile kevad, mis paratamatult toob enesega kaasa kevadväsimuse, oli parim viis see vastu võtta aktiivsusega.

Esmaspäeval toimus vapustav motivatsioonipäev, kus kuulasime Võru linnapead Anti Allast, kes suunas noori vaatama oma nutiseadmetest eemale ning märkama seda,  mis on meie ümber. Oma silm on meie ainus kuningas ning ise püütud informatsioon on tõhusam kui mõni Facebooki esilehel olev pilt. Peale Anti Allase äärmiselt kaasahaaravat loengut sai oma võimaluse ka Tartu maaülikooli rektor Mait Klaassen, kes tegi samuti vapustava etteaste ja haaras kaasa kõik saalis olijad. Ta rääkis enda hästi kirevast eluloost ning kuidas on täiesti normaalne ja võimalik saada loomaarsti haridusega haridusministriks. Ta rõhutas seda lugu rääkides, meie koolis õpitavatele erialadele ning ajendas kõiki elus edasi pürgima ja edasi õppima.

Teisipäev oli sportlik päev, kus said kõik kursused oma vahel mõõtu võtta „praktilise teatevõistlusega“. Teatevõistluses sai võistelda alates haamriga naelade tagumisest, lõpetades kuulide auku ajamisega. Kogu see ettevõtmine võlus ära ka meie kooli tublid õpetajad, kes näitasid oma huvi, moodustasid üheskoos kolmeliikmelise meeskonna ning ning näitasid kõigile õpilastele, kuidas asjad käivad.

Teisipäeva õhtupoolikul näidati raske päeva lõpetuseks õpilaskodus nr 2 lustakat filmi ,,Kontori jõulupidu“. Filmiõhtust võtsid osa ka Leedust tulnud külalised. Koos veedetud aeg oli meeleolukas ja hoolimata filmi äkilisest muutmisest nauditi seda 110% ning head tagasisidet tuli rohkelt.

Kolmapäevast sai võistluste päev. Erinevatele õpperühmadele korraldati kutsemeistrivõistlused ning samaaegselt olid uksed avatud kõigile koolihuvilistele, kes soovisid tutvuda erinevate erialade ja hoonete omapäradega, mida Võrumaa Kutsehariduskeskusel pakkuda on.

Kui koolipäev oli lõppenud, said kõik võimaluse end proovile panna erinevates mängudes. Enda meistriklassi näidati koroonalaua taga, kabes ning lõplikult tõmbas elu käima WildEst. Koroona paistis olevat meeltmööda õpetajatele, kes selgitasid enda seast välja tõelise meistri. Kabe meelitas ligi inimesi, kes tundsid puudust erksast mõttetegevusest ning WildEst ergutas peale rasket mõttetegevust (kabes ja koroonas) ka kõige rahulikuma endast metsikut eestlast otsima.

Päeva lõpetuseks pakuti natuke vabamat tegevust ööklubis Capital, kuhu kogunesid kõik aktiivsed Eesti, Leedu ja Soome noored üheskoos aega veetma.

Neljapäeval oli aga kultuuripäev ja ühtlasi ka kevadnädala viimane päev, kus meil oli võimalik kuulata Triinu Laant, kes tõi meie kevadnädalasse tõelist Võru kultuuri. Ta rääkis kõigile huvilistele Uma Peost, mida see tegelikult tähendab ja miks seda juba traditsiooniks saanud üritust korraldatakse. Ta rääkis ka sellest, kui palju on võro keele rääkijaid ning selle olemusest. Peale loengut tundsid paljud, et tahaksid ka ise võru keelt õppida ning osaleda ka tulevastel Uma Pidodel.

Peale inspireerivat loengut said kõik noored neiud (soovi korral ka noorhärrad) osa patsipunumise õpitoast. Seal õpiti üksteiselt erinevaid patsipunumise viise, viljapeast kuni viieharulise patsini. Õhtupoolikul autasustati edukaid võistluste võitjaid ning peale seda suunduti grillõhtule, kuhu tuldi karget, kuid päikselist kevadilma ja head sööki nautima. Meie omad tublid õpilased grillisid maitsvat šaslõkki ning kõrvale mängis ja laulis toredaid palasid meie kooli vilistlane Vahur Solovjov.

Aitäh kõigile, kes sellest suurepärasest nädalast osa võtsid, loodetavasti nautisite seda täiel rinnal. Loodame, et see üritus andis kõigile palju energiat edasi kevadesse ja kooliaasta lõppu astuda.

Kevadnädala ja kutsemeistrivõistluste pilte vaata galeriist.

Näeme taas juba järgmisel kevadel!

Sildid: ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

omalooming_081 noormeister2013-064 vkhk_kutsem_14-033 vkhk_kutsem_14-105

Arhiiv