Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Kokkuvõtted (ERASMUS+) > Erasmus+ programmi raames õpiränne Soomes

 
 

Erasmus+ programmi raames õpiränne Soomes

 

Kuigi meie (kahe puittoodete tehnoloogia kursuse õpilase) välispraktika Erasmus+ programmi raames toimus 19.03 – 01.04.2017, oli tunne saabudes  sihtpunkti Jyväskyllä selline nagu oleks ajamasinaga paar kuud tagasi rännanud – igal pool oli lumi ja jää.  Kohalikud ei paistnud sellest ennast häirida laskvat ja sõitsid ikkagi  koguaeg ratastega, samal ajal, kui meie vaevu omal jalul suutsime püsida, sest teed olid väga libedad. Lumi ja jää ei muutnud fakti,  et kohalik maastik oli väga ilus ja praktikaaeg möödus nagu kaadrid loodusfilmist.

jäine tee
Selline oli meie igapäevane tee kooli –  libe ja selle puistatud kivipuru läks alati tossu sisse :)

Algul kartsime, et kohapeal kellegagi rääkida polegi, sest kohalikud ei olnud väga jutukad. Ühikasse jõudes aga avastasime, et me polnud ainukesed õpirännet sooritavad inimesed.
Kohal olid sakslased, hispaanlased, ungarlased, sloveenlased. Nad olid väga avatud ja jutukad.  Saime palju uusi tuttavaid ja õppisime eri riikide kaardimänge, kombeid ja natuke keeltki. 
Saabudes Jyväskylä kooli https://www.jao.fi/fi , kohtusime oma juhendaja Ristoga ning  pidime  täitma erinevad dokumendid.

paremal istub õpetaja Risto
Paremal pool istub õpetaja Risto, kes meid vastu võttis ja juhendas

vaade talvisele järvele
Ühiselamu aknast avanes kaunis vaade järvele, paistsid ka suusahüppe tornid

Koolis saime algul aidata ühel esimese kursuse  poisil valmistada oma diivanilauda. Hiljem saime tuttavaks ühe teise kohaliku – Veikoga, kes õpetas meile rulade valmistamise kunsti. Saime mõlemad valmistada omale rula ja hiljem ka nendele pildid valida ja printida, koos ühe teise õpirändel oleva Photoshopi võlurist hispaania neiu abiga.

Pilte rula valmistamisest:

Koolis said õpilased lõuna ajal süüa niipalju, kui tahtsid ja see oli super. 

Praktika ajal saime teada, et Soome on tegelikult maailmas kõige rohkem kohvi tarbiv riik –  tervelt 54,7 miljonit kilo kohvi aastas ja tõepoolest, kohvi paus oli umbes iga tunni tagant.

Kõik soomlased olid alati väga viisakad ja abivalmid. Veidikene jäi kripeldama see, kas soomlased ongi nii muhedad ja abivalmid või oli meil välismaalase karisma küljes, st. võõramaalastele tahetakse ikka parem mulje jätta.

Praktika ajal saime disainida ja teha väga mitmeid erinevaid tooteid nagu näiteks lõikelauad, pliiatsitopsid, võtmehoidjad, taburetid jms.

Kahenädalane praktika Jyväskyläs möödus kiiresti ja tegusalt. Soovitame kõigil kasutada võimalust Erasmus+ programmi raames oma praktikat välisriigis sooritada – saate uusi kogemusi, oskusi ja tuttavaid.

 

Silver Schvede
Kristo Lasn

 

Sildid: , , , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

sober11_065 vkhk_kutsem_14-082 kevadnadal17_37 Mehhatroonikud Sander Jõgeva ja Kevin Leer

Arhiiv