Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilane Kermo Issak pälvis Riigikohtu õpilastööde konkursil suure tähelepanu ja aukirja

 
 

Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilane Kermo Issak pälvis Riigikohtu õpilastööde konkursil suure tähelepanu ja aukirja

 

Pilt: Kermo Issak aukirjaga

Riigikohus korraldas juba kaheteistkümnendat korda koolinoortele kaasuskonkursi. Töid oli võimalik esitada kahes kategoorias: traditsioonilises vormis juhtumi lahendamine või loovtöö.

Esimest korda kaasuskonkursi ajaloos võttis sellest osa Võrumaa Kutsehariduskeskus, mis on üleüldse esimene ülesastumine kutseõppeasutuste seast.

Metallilõikepinkidel töötaja esmakursuslase Kermo Issaku juhendaja Mehis Adamson tegi noormehele ettepaneku nimetatud konkursist osa võtta loovtööde kategoorias.

Põhivõistlusel ei söandatud veel kaasa rääkida, kuna sinna esitatakse kaasusi eliitkoolidest Tallinnast ja Tartust.

Kermo Issaku töö eristus selgelt teistest loovtöödest selle poolest, et kaasus oli esitatud võrukeelsena. Kuna juriidilisel keelel on oma terminid ja spetsiifika, nägi VKHK eesti keele õpetaja Ülle Sillamäe kurja vaeva, et pakutud lahendus oleks arusaadav ka võru keeles.

Žürii esimees Viive Ligi kommenteeris, et kui võrukeelsel tööl poleks „tõlget“ kaasas olnud, oleks liikmetel olnud väga raske seda tööd lugeda olnud. Veel mainis Ligi, et võrukeelne kaasus mõjus kuidagi pehmelt ja soojalt. Sellise seaduse järgi käitutaks paremini, lisas esimees.

Kõigile auhinnatutele ja nende juhendajatele andis riigikohtu esimees Priit Pikamäe üle aukirja ja kingikoti koos sooja käepigistusega.

Pilt: Kermo Issak koos juhendajate ja riigikogu esimehega

Pärast aktust sai iga auhinnatu koos juhendajaga ja riigikohtu esimehega pilti teha.

Kermo Issaku konkursitööga on võimalik tutvuda VKHK raamatukogus.

Samal teemal: artikkel Uma Lehes

Sildid: , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

muusika_046 rammumees2013-222 Jõulukaartid IMG_7562

Arhiiv