Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Kokkuvõtted (ERASMUS+) > Välispraktika Slovakkias

 
 

Välispraktika Slovakkias

 

Erasmus+  projekti raames oli võimalus telekommunikatsiooni spetsialisti 2. kursuse kahel õppuril käia välispraktikal Spojená škola Nižná Põhja-Slovakkias. Viibisime praktikal kaks nädalat (20.11-03.12.2016). Lisaks õppeprogrammile tutvusime sealse kultuuri ja vaatamisväärsustega. Praktikast Slovakkias on ainult väga positiivsed muljed.

Kooli õppeprogrammid ja -vahendid on seal väga kõrgel tasemel, ka õppekava. Klassid on sisustatud kvaliteetseima tehnoloogiaga, mida tänapäeva IT-sektor kasutab. Õpirände projekti raames oli võimalus külastada kahte kohalikku ettevõtet. 3OMedia tegevus on suunatud kohaliku telekommunikatsiooni teenuste ja pakkumiste arendamisele. MTS  tegeleb robotiseeritud terviklahenduste väljaarendamistega suurkorporatsioonidele.

Slovakkiasse sõit möödus kiiresti ja probleemideta. Peatusime väikses Nižná külas, mis asub üsna Poola piiri lähedal. Sealsed elanikud olid väga lahked ja abivalmid ning paikkond tervikuna jättis väga positiivse mulje. Koolis oli vastuvõtt väga soe – meid oli oodatud. Sealne kliima on eestlasele kodune, aga maastik on erinev just kõrgete mägede ja sügavate orgude poolest. 

Lisaks praktika raames hangitud uutele kogemustele ja teadmistele oli võimalus käia tutvumas ka vaatamisväärsustega. Nautisime Kõrg-Tatrates hingematvalt kauneid vaateid.

Külastasime Orava kindlust, mis hõlmab endas kohalikke ajaloolisi vaatamisväärsusi koos traditsioonilise käsitöö ausse tõstmisega. Seal saab tutvuda käsitsi meisterdatud kuninglike voodite, kummutite, toolidega jne. Tvrdošíni linnas asuv kirik on ehitatud 100% ainult puidust – kirik on planeeritud selliselt, et ehitamisel pole kasutatud ühtegi naela, vaid kõik kasutatud vahendid on meisterdatuid puidust.

Kohalike sõnul on parim külastushooaeg kevadel ja suvel, sest teistel aastaaegadel võivad ilmastikuolude tõttu mõned vaatamisväärsed olla suletud või ligipääs piiratud. Puhkuse sihtkohana on Slovakkia väga silmapaistev ja kindlasti on see riik külastamist väärt. Eelkõige sellistele inimestele, kes on huvitatud mägedes matkamisest või talispordist.

Välisriigis õppimine on hea vaheldus, mida õpilastele võimaldada, et neid motiveerida rohkem pingutama ja oma õpinguid lõpetama. See oli väga huvitav kogemus, mis andis edaspidiseks soovi rohkem reisida ja tutvuda ka võimalustega väljaspool Eestit.

 

Fredi Orti
Marko Oroperv

Sildid: , , , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

sport_078 tisler068 es10_062 IMG_7591

Arhiiv