Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilane sai A.Le Coq’i stipendiumi

 
 

Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilane sai A.Le Coq’i stipendiumi

 

alecoqStip2015
Foto: Lõunaeestlane

Võrumaa kutsehariduskeskuse neljanda kursuse mehhatroonika õpilane Aleksei Nikandrov on üks kahest Olvi fondi A.Le Coq’i tänavusest stipendiaadist.

Reedel anti Tartu õlletehase õllemuuseumis kätte tänavused A.Le Coq’i 2600 euro suurused stipendiumid, mis juba traditsiooniliselt lähevad Võrumaa ning Tartu kutsehariduskeskuse õpilastele.

„Me oleme tahtnud väärtustada selliseid erialasid, nagu mehhatroonika, lukksepp,“ ütles A.Le Coq’i administratsioonidirektor Katrin Lember. „Just sellepärast, et need erialad leiavad rakendust joogitööstuses, ka õlletööstuses.“

Tänavu kandideeris stipendiumile kuus õpilast, neist pooled Võrumaa ja pooled Tartu kutsehariduskeskusest. Edukamalt läks Võrumaa kutsehariduskeskuses mehhatroonika neljandal kursusel õppival Võru noormehel Aleksei Nikandrovil ning sama eriala Tartu kutsehariduskeskuses omavandaval Riivo Rivimetsal Jõgevamaalt.

AS A.Le Coq stipendium on asutatud Tartu Kultuurkapitali juurde 2007. aastal Olvi Fondi poolt eesmärgiga toetada Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse mehhatroonika ja lukksepa eriala õpilasi.

Vaata videot reedel toimunud stipendiumi üleandmisest, sealhulgas intervjuud Aleksei Nikandroviga.

 

Arved Breidaks
lounaeestlane.ee

 

Sildid: , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

omalooming_038 15397786_10205957224888259_534116263_o IMG_8810 IMGP4163

Arhiiv