Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Võrumaa Kutsehariduskeskus avas üleriigilise puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse TSENTER

 
 

Võrumaa Kutsehariduskeskus avas üleriigilise puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse TSENTER

 

Avamisel naela löömine tsentrisseÜleriigilise puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse rajamise eesmärgiks on Eesti puidutöötlemise valdkonnas tegutsevate ettevõtete konkurentsivõime tõstmine ja toodete kõrgema lisandväärtuse saavutamine. Kompetentsikeskus toetab toodete ja brändide loomist ning selle tulemusel Eesti puidusektori liikumist tulusamatesse väärtusahela osadesse.

Keskus ühendab avalikku sektorit, puiduvaldkonna ettevõtteid, haridus- ning teadus- ja arendusasutusi, teiste sektorite ettevõtteid ning omab parimaid teadmisi ja oskusi materjalides, tehnoloogiates, tootmise juhtimise ja tootearenduse valdkonnas. TSENTER annab võimaluse maailmatasemel tehnoloogiaid katsetada ning ettevõtjatel veenduda investeeringute vajadustes ning selleks on keskuses laserlõikepink, viimistlusliin, laboriseadmed, erinevad lihvimismasinad ning UV-pinnatrükimasin. Kompetentsikeskuse fookusvaldkonnad on viimistlus, tootearendus ja tootmise juhtimine. Arendustegevus ja rakendusuuringute teostamine toetab puidu- ja mööblitootjate konkurentsivõime kasvu. Suurtele ettevõtetele on kompetentsikeskus toodete testimiseks, väikeettevõtetel on aga võimalik kindlustada maksimaalset kvaliteeti. Koostööd ettevõtetega laiendatakse ja järgnevate aastatel soovitakse vähemalt saja ettevõtjaga arenguprojekte käivitada ja läbi viia. Üleriigilisele koostööle lisaks on keskus alustanud rahvusvahelist koostööd Rootsi, Taani, Soome, Saksamaa, poola ja Läti arenduskeskustega.

TSENTER valmis EAS ja Võrumaa omavalitsuste toel, kokku investeeriti seadmetesse ja ehitisse 3,7 miljonit eurot. Kompetentsikeskuse hoone rajati ülemöödunud sajandist pärit karjalauta, mille omanikuks olid mõisnikud von Loewenid. Hoone on väga väärikalt renoveeritud ning selles on ühendatud sajanditevanune ajalugu ning tehnoloogiline tulevik. Ehitise seintel on koos eksponeeritud mõisa- ja kaasaegseid ehitusmaterjale.

Võrumaa Kutsehariduskeskus arendab ja jagab teadmistel põhinevat kompetentsi puidutöötlemise ja mööblitootmise valdkonnas, kuna pakub kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistide koolitamiseks 5.taseme esmaõpet puittoodete tehnoloogi ja jätkuõpet tisler V erialal ning 4.tasemel CNC puidutöötlemiskeskuse operaatori kutseõpet. Põhihariduse baasil saab kutsekeskharidusõppes omandada tisleri eriala ning uue võimalusena on avatud haridusnõudeta sisseastumine puidupingioperaatori erialale. Hea kool kogu eluks pakub pidevalt ka puitmaterjalide töötluse valdkonna täienduskoolitusi. Vaata lähemalt www.tsenter.ee.

 

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

ehala_004 image022 es10_055 kevadnadal17_28

Arhiiv