Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Kokkuvõtted (ERASMUS+) > Suvi 2015 Menorcal

 
 

Suvi 2015 Menorcal

 
Pilt 1. Praktikandid Kerttu Bušujeva ja Signe Hint.

Pilt 1. Praktikandid Kerttu Bušujeva ja Signe Hint.

19. juuni varahommikul algas sõit Riia lennujaama, kust edasi lendasid turismi- ja toitlustuskorralduse kolmanda kursuse üliõpilased Signe Hint ja Kerttu Bušujeva Inglismaale ning sealt edasi, Menorca saarele jõuti 21.30 kohaliku aja järgi. Sellest hetkest sai nende kolmekuuline praktika kuumas Hispaanias alguse.

Menorca on Hispaaniale kuuluv saar Vahemeres, kõige idapoolsem Baleaari saartest ja ka kõige pisem – kõigest 668 ruutkilomeetrise pindalaga (isegi Hiiumaa on suurem: 989 ruutkilomeetrit). Saare suurim kõrgus 358 meetrit (El Toro mägi). Seal elab umbes 88 tuhat inimest. Saare idarannikul on Maó laht, mis on kitsas, aga sügav ja hästi varjatud; see on üks parimaid sadamakohti Vahemeres.

Üliõpilased töötasid Carema Club Playa**** hotelli restoranis. Tegemist on eelkõige perehotelliga, apartament-hotelliga, kus kortereid oli kokku 193. Lisaks animatsiooni programm, veepark, restoranid, sportimisvõimalused, sukeldumiskeskus ning meri hotelli kõrval – kõik ühes.

Pilt 2. Restoraniteenindajad pidulikul autasustamisel.
Pilt 2. Restoraniteenindajad pidulikul autasustamisel.

Teenindajaid restoranis oli kokku 14, kuid tööjõu voolavus oli suur ning tipphooajal (augustis), mil kliente üle 700, oli teenindajaid alles vaid 6. See tähendas, et pool restoranist ehk ligi 300 klienti oli jäetud praktikantide Signe ja Kerttu hoolde.

Tööülesanneteks olid peamiselt laudade koristamine, nende uuesti katmine, põrandate pühkimine ja pesemine, buffee-ala puhtana hoidmine. Lisaülesanneteks igal teenindajal olid kas joogimasinate jälgimine (vajadusel jookide/mahlade vahetamine, aluste täitumisel nende tühjendamine, masinate pesemine jne), peeglite ja akende puhastamine, lastetoolide puhastamine, teeninduskappide korrastamine ja puhastamine, klaaside/pokaalide pesemine ja poleerimine ning nugade-kahvlite sorteerimine.

Töökaaslasteks olid valdavas osas itaallased, lisaks kaks soomlast, üks leedukas ja üks hispaanlane. Itaallastega kohanemine võttis veidi aega, sest kultuurid on ikka väga erinevad. Itaallased on üldjuhul valjuhäälsed, temperamentsed, vahelduvate tujudega ja täielikult eestlaste vastandid.

Terve restoran oli jaotatud aladeks, mille eest igaüks vastutama pidi. Kõike tuli õppida ise ja töö käigus, sest tööülesandeid väga ei seletatud. Väga oluline oli kiirus! Mida kiiremini, seda paremini! Kuid tihti kannatas selle all töö kvaliteet ning sellest said alguse erinevad probleemid.

Pilt 3. „Restorani parim teenindaja“

Pilt 3. „Restorani parim teenindaja“

Augustikuu keskpaigust alates olid ilmad vihmasemad, pilvisemad ja tuulisemad kui tavaliselt. Kõige meeldejäävam kogemus oli augustikuu õhtusöök, mil sadas paduvihma ja väljas kõmises kõu. Koristustöid ei saanud korralikult teha, kuna pool restorani ujus, sest katus ja aknad lasid vett läbi. Probleemi lahendamine oli omaette nähtus – vett hakati reaalselt restoranist välisukse kaudu välja ajama kõikvõimalike vahenditega (põrandaharjad, mopid, käterätikud jne). Appi tulid ka töötajad vastuvõtust/administratsioonist, baarist, isegi töömehed ja mänedžer.

Iga aasta augustikuu lõpus jagatakse hotellitöötajatele ka preemiaid. Selle aastane preemia „Restorani parim teenindaja“ anti Signele.

Kokkuvõttes ei kahetse neljanda kursuse üliõpilased mitte midagi. Aeg möödus kiirelt! Saadi juurde uusi teadmisi, palju kogemusi ja praktiseeriti juba olemasolevaid. Lisaks tutvuti niivõrd paljude toredate inimestega, kes praktikakogemuse mäletamistväärseks muutsid.

Olenemata sellest, et töö oli raske, tasakaalustas asjaolu see, et Menorca saar pakub piisavalt avastamisrõõmu ning silmailu – uskumatult ilusad rannad, nii sinine vesi ja nii valge liiv! Üliõpilased soovitavad kindlasti teistelgi Menorcat uudistama minna, kuid praktikale samasse hotelli pigem mitte. Lõpetuseks ütleks vaid üht – oli tore, kuid veel toredam, et läbi sai!

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

image034 robotitsoor2013-022 Rammumees2016_01 IMG_1470

Arhiiv