Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Raamatukogus on eksponeeritud Eesti Rahva Muuseumi rändnäitus: „Soome-ugri ja samojeedi rahvad“

 
 

Raamatukogus on eksponeeritud Eesti Rahva Muuseumi rändnäitus: „Soome-ugri ja samojeedi rahvad“

 

MaridTUTVUSTUS

Uurali (soome-ugri ja samojeedi) keeli kõneldakse laial alal Doonau tasandikest kuni Taimõri poolsaareni Põhja-Siberis. See hiiglaslik territoorium on geograafiliselt küllaltki eripalgeline ning erinevad on ka seda asustavad rahvad. Eesti Rahva Muuseumi uus rändnäitus tutvustab neid kõiki. Ühelt poolt 15 miljonit ungarlast – tuhandeaastase riikluse traditsiooniga moderne rahvus, ning teisalt 850 nganassaani, kelle peamisteks elatusaladeks on olnud küttimine, kalapüük ja põhjapõdrakasvatus. Mis neid seob? Eelkõige on see keelesugulus, mis tehti kindlaks juba paarisaja aasta eest. Tänapäeval lisandub sellele ka ühiste juurte teadvustamisel põhinev kultuuriline koostöö. 

Näitus koosneb arvukaist, erinevatel aegadel tehtud mustvalgetest ja värvilistest fotodest ning lühikestest ülevaatlikest tekstidest iga uurali rahva kohta eraldi. Eesmärgiks on tutvustada selle rahvastepere individuaalseid liikmeid ning anda aimu nende omanäolisusest. Tegemist on osaga maailma kultuurilisest mitmekesisusest, mille vastu Eesti Rahva Muuseum on tundnud huvi alates oma loomisest ning mis on meile emotsionaalselt kõige lähemal. Näituse juurde kuulub ERMi ja Regio koostööna valminud soome-ugri ja samojeedi rahvaste asualadel kaart ühes uusima infoga nende rahvaste arvukusest. 

Näitus on vaatamiseks avatud 21. maini.

Näituse koostajad: Svetlana Karm, Indrek Jääts, Laur Vallikivi

Sildid: , , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

sport_027 stiil_015 paintball_020 vkhk_kutsem_13-014

Arhiiv