Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Trotsi täis Sille Roomets

 
 

Trotsi täis Sille Roomets

 

Sille_foto2015Teisipäeval, 24. märtsil, 3. ja 4. tunnipaari ajal jagas oma kogemusi turismi planeerimisest Sille Roomets, kes töötab alates 2015. aasta algusest Valga Linnavalitsuses ettevõtluse arengu spetsialistina. Kuulajateks olid Turismi- ja toitlustuskorralduse 3. kursuse üliõpilased koos õppejõu Eda Veerojaga.

Sille Roomets alustas oma karjääri Sangaste Lossi tegevjuhina, millele järgnes MTÜ Sangaste Rukkiküla eestvedamine ja Sangaste Rukkirestorani ja Külalistemaja juhataja amet. Roomets on töötanud SA Valgamaa Arenguagentuuris, Valga Maavalitsuses, SA Lõuna-Eesti Turismis, Peipsi Koostöökeskuses, uuesti SA Valgamaa Arenguagentuuris ja Valga Maavalitsuses ning praegu töötab Valga Linnavalitsuses.

Sille Roomets oli keskkoolis kindel selles, et talle meeldivad keeled ja suhtlemine välismaalastega. Tuli otsus õppida inglise keelt Tartu Ülikoolis. Sel ajal polnud turism veel tuntud ja nii ei teadnud naine, et turism on lõpuks see, kuhu ta välja jõuab. Turismi sektorisse on Sille Roomets (siiani) pidama jäänud ning oli näha, et turismi valdkond pakub talle jätkuvalt huvi ja rõõmu.

Tegemist on sihikindla ja võib öelda, et trotsi täis naisega. Ajal, mil Roomets töötas Sangaste Lossi tegevjuhina ning mitmete projektidega Sangaste Lossile toetusrahasid ei saadud, ei jätnud naine oma jonni. Asi võeti põhjalikumalt käsile ja loodi Sangaste Rukkiküla, mis pälvis erinevaid preemiaid ja tiitleid. Lõpuks saadi ka arenduseks vajalikud toetusrahad ja nii Sangaste loss kui Rukkiküla on arenenud ja arenemas.

Sille Roomets rääkis endast ja soovis ka õppuritega lähemalt tutvuda. Õppurid ütlesid oma nime, kust pärit ollakse, kelleks saada tahetakse ja oma suurimad unistused. Õppuritele tekitas raskusi kujutada ennast ette mõne aasta pärast ja seetõttu ei osatud öelda, kelleks saada tahetakse. Y-põlvkonnale kohaselt võetakse lühemaid eesmärke ning öeldi, et ollakse see, kelleks elu meid kujundab. Värvikamateks unistusteks oli saada esimeseks naiskapraliks Eestis ja minna ümbermaailma reisile.

Järgmiseks alustas naine oma karjäärikogemuste jagamist ning teemad, millel pikemalt peatuti, olid Roometsa kogemused Sangaste Lossi tegevjuhina, Sangaste Rukkiküla loomine ja selle algusaastad ning St. Peterburg-Riia turismimarsruut „Via Hanseatica“. Õppuritele tehti ka praktiline ülesanne. Sille Roomets joonistas paberile Valga raudteejaama plaani, kus näitas kahte ruumi – kohvikut ja kioskit. Ülesandeks oli kirja panna erinevad märksõnad ja ideed kohviku ja kioski välja töötamiseks/kujundamiseks.

Tudengite jaoks olid tunnid Sille Roometsaga huvitavad ja inspireerivad.

 

Kerttu Bušujeva TT-12

Sildid: , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

image044 sober11_009 paintball_034 noormeister2013-015

Arhiiv