Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Kohtumine Oslos Etterstadi Kutsekoolis

 
 

Kohtumine Oslos Etterstadi Kutsekoolis

 

logo2-noback_v2 Norway_grants

16-20. märtsil 2015 aastal toimus Oslos projekti „Designing Environmental Thinking in Vocational Education“ teine projektikohtumine Etterstadi Kutsekoolis.

Võrumaa Kutsehariduskeskusest osalesid projektijuht Siret Lillemäe, pearaamatupidaja Ülle Merdikes, kutseõpetajad Silvi Pihlakas, Viibeke Turba, Kristel Koddala ja Mehis Adamson.

Kutseõpetajad külastasid ettevõtteid, kus rakendatakse erinevaid keskkonnasäästlikke lahendusi. Oslos asuv Mathallen’i toidukeskus kasutab erinevaid lahendusi hoone keskkonnasäästlikuks majandamiseks ja kütmiseks. Toidukeskuse puhkeala mööbel on valmistatud kasutatud nn euroalustest. Lisaks erinevatele toitlustusettevõtete ja spetsiifilistele toidugruppidele spetsialiseerunud müügipunktide, on toidukeskuses Euroopa pikim baar, Kulinaaria Instituut erinevate köökidega.

Külastati majutusettevõtet Hotell P:. Hotellis kasutatakse erinevaid energiasäästmise võimalusi. Enamus töötajaid töötab tööharjutuse programm raames, mis toimub koostöös Norra valitsusega. Tööharjutuse eesmärgiks on tuua tööturule tagasi inimesi, kes on pikaajaliselt elanud sotsiaalhüvedest ja neil puudub tööharjumus.

Etterstadi Kutsekoolis tutvuti õppetöö korraldusega Norra kutseharidussüsteemis. Koolis töötab õpperestoran ja kohvik-kauplus, kus müüakse õpilaste omatoodangut. Koolil on pagari õppeklass, lihatöötlemise õppeköök, erinevad õppeköögid erinevate kursuste ja õpitubade läbiviimiseks. Kooli eripärana võib ära märkida, et 70% õppijatest on poisid ning 75% õppijatest on erinevatest rahvustest ja kultuuridest, mis teeb õpetamise keeruliseks ja nõuab õpetajalt erinevaid pedagoogilisi lähenemisi.

Toimus kohtumine Uganda kutseõpetajatega. Üheskoos arutleti erinevate riikide kutseharidussüsteemi üle, tutvustati oma riiki, kooli.

Kohtumine Uganda kutseõpetajatega
Kohtumine Uganda kutseõpetajatega

Koolis toimusid projekti koosolekud ja presentatsioonid, kus tutvustati kooli üldiselt, arutati projekti tegevusi, eelarve täitmist, lepiti kokku järgmine koosoleku aeg Võrumaa Kutsehariduskeskuses. Etterstadi Kutsekooli poolne projektijuht tutvustas projekti raames algatatud õpilasfirma tegevusi.

Külastati Oslo reovee puhastusjaama, mis töötleb Oslo linna reo- ja sademevett kasutades kolme erinevat puhastusetappi– mehhaaniline, keemiline ja bioloogiline. Puhastamise käigus tekkivat biomassi kasutatakse põllumajanduses väetiseks ja metaani abil sõidab Norras 80 bussi, mille kütuseks biogaas. Puhastusjaama siseruumidesse on paigaldatud muusikaline installatsioon, mis käivitatakse ekskursioonide toimumise ajal.

Oslo reovee puhastusjaamas
Oslo reovee puhastusjaamas

Külastasime Oslo Ooperi- ja balletimaja, mille ehitamiseks on kasutatud palju klaasi ja valget marmorit. Maja üldpind on 38 500 m² ning selles on 1 100 erinevat ruumi. Maja sisekujunduses kasutatud tamme on sisse ostetud väljast poolt Norrat, säästes nii kohalikku loodusressurssi.

Ekebergi skulptuuride pargis saime tutvuda looduse ja kaasaegse kunsti sümbioosiga.

Sildid: , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

tehnomaja_avamine_031 vkhk_kutsem_14-048 IMG_7546 IMGP4147

Arhiiv