Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Innustav õppereis

 
 

Innustav õppereis

 

oppereis_27nov2014

7. novembril käisid müügikorralduse õpilased õppereisil erinevates ettevõtetes. Külastatud sai viite erinevat ettevõtet: OÜ Ritico, OÜ Abris, OÜ Kõlleste kommimeistrid, AS Tartu Mill ja Tartu Ökokeskus.

OÜ Riticos, võttis meid vastu perenaine, kes tegi meile väga põhjaliku ringkäigu Ritico tööruumides. Ta näitas ja rääkis, kuidas jalanõusid toodetakse.

Järgmine ettevõte oli OÜ Abris. Ettevõte on tegutsenud juba aastast 1929 ja põhiliselt toodavad nad nahk- ja turvajalatseid meestele, kuid nende tootevalikust leiavad ka naised endale sobivad jalavarjud.

Edasi oodati meid OÜ Kõlleste kommivabrikusse. Kõllestes avanes võimalus degusteerida erinevaid kompvekke ja neid ise valmistada. Kõik tooted valmivad käsitööna. Hiljem said soovijad neid endale kaasa osta.

AS Tartu Mill tutvustas erinevaid jahutooteid. Meil oli võimalus jälgida kogu protsessi vilja kohale toomisest kuni jahu valmimiseni. Suureks üllatuseks saime teada, et Tartu Milli makarone ei toodetagi Eestis, vaid nende tütarfirmas Lätis.

Viimane ettevõte, mida külastasime oli Tartu Ökokeskus. Ökotoodeteni jõutakse eelkõige väikeste laste kaudu, sest just neile tahetakse pakkuda puhast toitu. Teadlikkus ökotoodete järele järjest suureneb ja inimesed ostavad üha rohkem antud tooteid.

Õppereis oli väga huvitav ja sündmusterohke ning saime hulgaliselt teadmisi külastatud ettevõtete kohta. Sellised õppereisid on vajalikud, sest praktikas kõike näha on midagi muud, kui teoorias õppida.

Sildid: ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

image015 sport_157 rammumees2013-071 rammumees2013-202

Arhiiv