Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Võrumaa Kutsehariduskeskus osaleb uue pilootprojekti USORA (Unifed Solution of Remote Access in Practical Vocational Engineering Education) rakendamises.

 
 

Võrumaa Kutsehariduskeskus osaleb uue pilootprojekti USORA (Unifed Solution of Remote Access in Practical Vocational Engineering Education) rakendamises.

 

Tallinna Tehnikaülikooli inseneride ja Portugali koostööpartnerite juhitud projekti tulemusena valmib uus e-õppekeskkond, mis võimaldab Magabot-robotite kaugprogrammeerimist üle interneti.

Projekti toetab Leonardo da Vinci elukestva õppe programm. USORA on suuresti jätkuprojekt sama programmi raames lõppenud projektidele Virtual LAB ja NETLAB. Viimase projekti tulemusena on valminud raamat „Õpisituatsioonid mehhatroonikas ja robootikas“.

USORA projekti eesmärk on keskendunud uue robootika e-õppekeskkonna loomisele ja Portugalis välja töötatud robotplatvormi Magabot integreerimisele sellesse.

Väljatöötluse tulemusi hakkavad katsetama kutseõppeasutused Portugalis, Saksamaal ja Eestis.

Projekti on kaasatud üks uurimisasutus ja kutseõppeasutus Portugalist, Saksamaalt ja Eestist. Uurimisasutused tegelevad innovaatiliste lahenduste väljatöötamisega robotite, kaug- ja virtuaallaborite valdkonnas ning robootika õpetamise metoodika ja õpisituatsioonide väljatöötamisega. Kutseõppeasutustes katsetatakse projekti töö tulemusi, antakse positiivset tagasisidet.

Projekti juhib koostööpartner Portugalist IST-ID, kes tegeleb ka uute robotplatvormide väljatöötamisega.

Koostööpartner ITT Group Eestist arendab robootika õpetamise metoodikat, töötab välja ja arendab Robootika Kodulaboreid ja e-õppekeskkonda, mida kasutatakse robootika õpetamisel.

Koostööpartner Saksamaalt it:matters tegeleb robootika virtuaallaborite väljatöötamisega.

Kolme kutseõppeasutuse ülesanne projektis on uue e-õpikeskkonna kasutamine robootika õpetamiseks ja projekti piloteerimine.

Portugali kutseõppeasutust esindab INETE, Saksamaalt HBO ja Eesti kutseõppeasutust esindab Võrumaa Kutsehariduskeskus.

Projekti meeskonda kuuluvad IT õppetoolist Lembit Pähnapuu, Indrek Saar, Jaan Štein ja Airi Pilt. Lembit Pähnapuu sõnutsi kasvab projekti läbiviimisel robotite programmeerimise õpetamise tase märgatavalt. Magabot-robotite rakendamine annab uue kvaliteedi senisele robootika õpetamisele.

Sildid: ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

es10_049 sober11_034 tehnomaja_avamine_001 tehnomaja_avamine_041

Arhiiv