Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Vanapaberi uus elu

 
 

Vanapaberi uus elu

 

logo2-noback_v2 Norway_grants

vanapaberSeoses EMP/Norra projektiga “Designing Environmental Thinking in Vocational Education” koguti Võrumaa Kutsehariduskeskuses terve oktoobrikuu jooksul vanapaberit. Projekti eesmärgiks on integreerida keskkonnateadlik mõtlemine õppeprotsessi. Vanapaberi kogumisse oli kaasatud koolipere, lapsevanemad ja kogukond. Kampaania käigus sai ära koristatud vanapaberist ka Väimela mõisahoone. Kuu möödudes oli vanapaberit kokku saadud nii palju, et selle transportimiseks tuli organiseerida veoauto, mille lahkelt andis meile kool. Paberi pakkimisel ja transpordil abistasid Hiirekese lastehoiu töötajaid Sulev, Heldur ja Aino -suured, suured tänud teile tehtud töö eest.

Kokku sai Räpina Paberivabrikusse viidud 5200 kilogrammi vanapaberit. Kuna Räpina Paberivabrik annab vanapaberi eest raha või uut paberit, otsustasime olla keskkonnateadlikud ja panna rõhku taaskasutusele, mistõttu otsustasime võtta vastu uut paberit. Kampaania raames saadud uus paber läheb kasutusele Hiirekese lastehoiu lastele joonistamiseks.

Ühe tonni paberi tootmine vanapaberist säästab maha raiumisest 17 puud. Võrumaa Kutsehariduskeskuse kampaania käigus säästeti 88,2 puud.

Täname kõiki vanapaberi toojaid ja projekti koordinaatorit.

 

Hiirekese lastehoiu töötajad
Enely ja Marika

Sildid: , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

es10_048 omalooming_026 tehnomaja_avamine_004 noormeister2013-011

Arhiiv