Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Tulevased 21. sajandi turismitöötajad

 
 

Tulevased 21. sajandi turismitöötajad

 

3. novembri varahommikul asusid turismi-ja toitlustuskorralduse 3. kursuse üliõpilased Signe Hint, Kairi Songi ja Maarja Klaas koos turismiõppetooli õppejõu Eda Veerojaga teele ning suund võeti Pärnu poole. Nelja rändajat ootas ees 2 päevane turismiteemaline konverents nimega „21 sajandi turismitöötaja. Koolist tööjõuturule ja töökohalt kooli.“ Konverentsi korraldaja oli Eesti Turismihariduse Liit.

tur_konv01

Konverents toimus TÜ Pärnu kolledžis ja kogemusi jagasid erinevad esinejad: Lottemaa programmijuht Hana Kivi, Swissotel Tallinn personalijuht Anu Laineste ja paljud teised. Esimese päeva tähtsaimaks esinejaks oli prof. Thomas Baum (University of Strathclyde), kes rääkis demograafilisest muutusest ja turismi tööjõust, samuti tõstatas ta küsimuse antud teema kohta: „Kas ajapomm või võimalus?“

Külastajaid kostitati erinevate söökide – jookidega, mida valmistasid Pärnu Kutsehariduskeskuse õpilased. Kõige meeldejäävam üllatus oli trühvlid, mille külge oli kinnitatud töö-ja haridusteemalised mõtteterad. VKHK meeskond leidis, et trühvlis peituv sõnum oli asja- ja päevakohane. Kindlasti ei saa mainimata jätta kooki, mida pakuti energiapausil. Eriliseks tegi koogi asjaolu, et igal tükil oli erinev nimi (Eesti, Alpid, päevitamine, retk jne). Igal külastajal oli võimalus valida koogitükk pealkirjaga, mis teda enim puudutas.

Esimese päeva õhtul korraldati kultuuride õhtu, kus TÜ Pärnu kolledžis õppivad välistudengid tutvustasid oma kultuuri, toitu ja kodumaad. Võimalus oli proovida Soome, Gruusia ja Valgevene maiuspalasid, tantsida Austria ja Itaalia rahvustantse ning saada põhjalik ülevaade Sloveenia ja Armeenia loodusest videomaterjali põhjal. Õhtu lõpetati suure rahvusvahelise tordiga, mida kaunistasid rahvuste õhtul osalenud riikide lipud.

Teise päeva hommik algas õpilaste ettekannetega, milles õpilased rääkisid oma lõputöödest, praktikast jne. Vaata meie kooli õppuri Maarja Nõgene videoettekannet:

Pärast tunniajalist õpilastööde esitamist oli aeg praktiliseks pooleks. VKHK grupp jagati kaheks. Signe, Kairi ja Eda läksid töötuppa „Motivatsioon – seest või väljast?“, kus saadi ülevaade motivatsioonist, selle erinevatest külgedest ning kust see alguse saab. Maarja käis ennast proovile panemas „Loovusrännaku“ töötoas, kus sai kätt proovile panna loomingulist turismipuud joonistades.

tur_konv02

Konverents lõppes ekskursioonidega. Esimesena külastati Maarja-Magdaleena Gildi, kus tutvuti käsitöö ja selle tegemise võimalustega. Päeva lõpetas ekskursioon sel suvel avatud Pärnu ajaloolises mudaravila hoones asuva Hedon Spa külastamisega. Tutvuti majutuse, restorani ja spaaga. Äsja välismaa praktika lõpetanud turismikorralduse üliõpilastele pakkus huvi antud hotell, sest hotell andis suurepärase võimaluse võrrelda välismaal töökohaks olnud hotelli ja kodumaist hotelli.

VKHK meeskond jäi konverentsiga rahule. Tore oli „rööprähklemine“ ehk küsimuste ja kommentaaride esitamine Facebooki grupis 21. sajandi turismitöötaja ja turismiettevõtja. Liitu sinagi Facebookis selle rühmaga ja saa osa konverentsi materjalidest, aruteludest, tööpakkumisest ja uudistest tööjõuturul.

 

Signe Hint
TT-12

Sildid: ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

turovski_015 rammumees2013-002 vkhk_kutsem_14-059 NoorMeister2015_031.jpg

Arhiiv