Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > „Oskaja päev“ Tilsi Põhikoolis

 
 

„Oskaja päev“ Tilsi Põhikoolis

 

Tilsi_0506144. juunil toimus Tilsi Põhikoolis „Oskaja päev“. Õpilased liikusid töötoast töötuppa (sepatööd, esmaabi, infomaailm jt.), kus räägiti erinevatest ametitest, õppimisvõimalustest tulevikus. Maaturismiteeninduse 1. kursuse õpilased Agne-Andra Aasmaa, Kertu Kihu, Hannabell Vissel ja Kai-Liis Vesper käisid koos Turismi õppetooli juhtivõpetaja Siiri Toomikuga läbi viimas teeninduse-lauakatmise töötuba. Nimelt tutvustasime esmalt huvitavamaid köögitarbeid, mille me koos õpetaja Silvi Pihlakaga välja valisime. Õpilased pidid ära arvama, mis on vahendite nimetused ja nende otstarve. Meie suureks üllatuseks olid õpilased väga taibukad ja ületasid positiivselt meie ootusi, nad töötasid kaasa ja olid väga loovad. Veel õpetasime neile salvrätikunsti: nimelt õppisime koos selgeks neli voltimistehnikat. Vanusegrupid olid 4.-8. klass ja kõik õpilased, nii nooremad kui vanemad suutsid meid omal moel üllatada ning naeratuse suule tuua.

Meile pakuti kooli sööklas ka lõunasööki. Siiri Toomik oli hämmingus: laual oli vaid praetaldrik, aga suures kausis kapsasupp, teda huvitas, kust ta peaks kapsasuppi sööma. Siis aga selgus, et tegemist oli väga, väga vedela, selgelt kapsasupi välimusega, aga siiski kartulite juurde käiva kapsahautisega.

Peale lõunasööki tegime lastele ka väikese viktoriin, kus kõik said oma teadmised proovile panna. Küsisime neilt mõnede köögiriistade ning salvrättide voltimistehnikate nimetusi. Selgus, et kõige nooremad suutsid endast vanematele näidata eeskuju oma väga edukate tulemustega. Tööde kontrollimiseks saime õp. Silvilt ranged juhised, mida õp. Siiri tahtis kangesti leebemalt võtta. Lõpuks jõudsime siiski ühisele otsusele ja selgitasime välja võitjad. Meie kooli poolt välja pandud auhinnad kolmele võitjale ja kõikidele osalenud klassidele antakse üle kooliaasta lõpuaktusel.

Peale üritust läksime õpetajate tuppa, kus meid väga soojalt vastu võeti ja selgus, et lisaks Kertule ja Agne-Andrale oli töötubasid läbi viimas teisigi Tilsi kooli vilistlasi. Saime kooli poolt meeneks märkmiku, kuhu oli kirjutatud eesti keele õpetaja poolt üks südamlik luuletus. Meie kool sai Tilsi koolilt ka tänukirja. Jagasime muljeid sellest päevast, Tilsi kool korraldab niisugust päeva teist aastat ja meile oldi tänulikud, et osalesime.

Täname õp. Silvit, kes andis meile võimaluse veeta päev Tilsis, õp. Siirit, kes võttis vaevaks meiega kaasa tulla, Tilsi õpilasi, kes meiega aktiivselt kaasa töötasid ja loomulikult Tilsi kooli sooja vastuvõtu eest.

 

Kertu Kihu, Agne-Andra Aasmaa
MTTp-13

Sildid:

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

stiil_033 omalooming_063 riia_keevitus vkhk_kutsem_14-060

Arhiiv