Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Praktikajuhendamine ettevõtete ja kooli koostöös

 
 

Praktikajuhendamine ettevõtete ja kooli koostöös

 

praktikaseminar_001

Võrumaa Kutsehariduskeskus kutsus 15.mail kokku oma head koostööpartnerid – ettevõtete praktikajuhendajad, et tutvustada arenguseminaril uuendusi kutsehariduses ning luua koos terviklikumat praktikajuhendamise süsteemi. Osales üle 30 praktikajuhendaja kõikidest valdkondadest. Koolinõunik Ene-Mall Vernik-Tuubel tutvustas uuendusi kutsehariduses. Kutseharidusreform toob kaasa kõikide õppekavade muutmise ning eesmärgiks on paindlike ja veelgi praktilisemate õppimisvõimaluste loomine. Praktikakorraldus on õppekava keskne osa ning ettevõtte panuseta ei suudaks ükski kutseõppeasutus edu saavutada. Koostöö ettevõtetega on kutseõppe võtmeteguriks, veelgi olulisemaks muutub töömaailma ja kutsehariduse vastavus, töötajate kvalifikatsioon, kvalifikatsioonitasemete kompetentsid.

Huvitavaks kujunes praktikantide paneeldiskussioon teemal „Hea praktikajuhendamine õppija kogemustest lähtuvalt“, kus Võrumaa Kutsehariduskeskuse õppijad Ivo Vals, Rain Toming, Steve Loorits, Tamar Teemo ja Marge Ojastu võrdlesid erinevaid praktikaettevõtteid ning iseloomustasid head praktikajuhendamist. Väga oluliseks pidasid praktikandid kooli ja ettevõtte koostööd, juhendamise planeerimist ja suhtlemist õppijaga, samuti piisavat tagasisidet õppijale praktikaülesannete täitmisel. Tegemist oli tublide ja tõsiste õppijatega, kes hindasid praktikandi enda kohusetundlikkust, iseseisvust ja head ettevalmistust väga oluliseks.

Rühmatöödes arutleti, tõstatati probleeme ja tehti ettepanekuid ettevõtte ja kooli paremaks koostööks praktikajuhendamisel.

Võrumaa Kutsehariduskeskus tänab südamest kõiki praktikajuhendajaid, seminaril osalejaid ja koostööpartnereid.

Kohtumiseni järgmistel seminaridel!

Rühmatöö tulemused

 

Sildid:

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

noormeister2013-014 robotitsoor2013-036 rammumees2013-234 IMG_8783

Arhiiv