Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Kutsekoolide müürseppade kutsevõistlus “Jõulukellu 2013”

 
 

Kutsekoolide müürseppade kutsevõistlus “Jõulukellu 2013”

 

Jõulukellu 2013Viljandi Ühendatud Kutsekeskkoolis toimusid 11. ja 12. detsembril üheksandad Jüri  Sammuli nimelised rahvusvahelised müürseppade kutsemeisterlikkuse võistlused “Jõulukellu 2013”,  kus osales kokku 14 kaheliikmelist võistkonda. Igast eriala õpetavast kutseõppeasutusest osales üks võistkond. Esindatud oli ka üks võistkond Soomest.

Võrumaa Kutsehariduskeskust esindasid kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehituse eriala 3. kursuse õpilased  Taimar  Ainson ja Siim Läte, keda valmistas võistlusteks ette Andres Aruväli.

Esimese võistluspäeva esimene ülesanne oli kandeseina ladumine Columbia plokkidest. Võistlustöö valmimise ajaks oli ette nähtud 3,5 tundi. Teine ülesanne oli müüritöö sprint. Tarvis oli laduda Columbia soliidkivist post kiiruse peale. Aega oli antud 45 minutit. Viimane ülesanne oli ka eraldiseisev võistlus, kus Taimar Ainson ja Siim Läte saavutasid esikoha.

Teise võistluspäeva ülesanne oli vastavalt joonisele paigaldada roovlatid, soojustus, tuuletõke ning laduda tellisvooder aknaavaga, kasutades olemasolevat šablooni. Soojustuse ja tuuletõkke paigalduse järel toimus vahehindamine, kus VKHK esindus osutus parimaks. Viimase töö sooritamiseks oli aega 6 tundi. Andres Aruväli sõnas, et noortel ehitajatel oli aega võistlusülesannet täita kella 16-ni, kuid kell 15 oli töö juba valmis. Kusjuures mitme kooli võistkonnad ei mahtunudki veel antud aja sisse ja seetõttu hinnati pooleliolevat tööd. „Ise ka ei uskunud, et niisuguse tulemuse saavutame,“ sõnas Aruväli. „Poisid olid väga tublid. Nad ongi parimad.“

„Jõulukellu 2013“ järjestus:

I koht  Võrumaa Kutsehariduskeskus

II koht  Haapsalu Kutsehariduskeskus

III koht  Pärnumaa Kutsehariduskeskus

 

Merike Aruväli

Sildid: ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

robotitsoor2013-064 IMG_1475 kevadnadal17_05 IMGP4174

Arhiiv