Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Võrumaa Kutsehariduskeskus uuendab välissuhteid

 
 

Võrumaa Kutsehariduskeskus uuendab välissuhteid

 

Tänaseks on Euroopa Liidu haridusasutuste õpetajate ja õppijate viibimine välisriikide partnerkoolides saanud igapäevaseks nähtuseks. Tegemist on sihipäraste ja eesmärgistatud protsessidega, mida finantsiliselt toetavad mitmed EL programmid.

Võrumaa Kutsehariduskeskus kasutab aktiivselt erinevaid võimalusi välisuhete edendamiseks. 15. märtsil külastasid õppeasutust kaks kutseõpetajat Soomest. Esko Hentilä (fotol loengut pidamas) ja Helinä Kangas Hämeenlinnast  Tavastia Ametikoolist (Tavastia Vocational College). Kohtuti turismi- ja ärikoolituse  õppetooli õpetajate ning arendusjuhiga ja käsitleti  VKHK kutseõppurite ja -õpetajate praktiseerimisvõimalusi Häme piirkonnas.

valissuhted_01

16. märtsil külastas  Võrumaa Kutsehariduskeskust Saksamaal Baden – Württembergi Liidumaal asuva Offenburgi Kaubanduskooli  juhtkond. Offenburgi Kaubanduskooli seovad VKHK-ga pikaajalised partnerlussuhted. 

valissuhted_02

Septembris Offenburgis koolijuhina tööle asunud Thomas Rahner  (pildil paremal) oli Väimelas esmakordselt. Koos pensionile siirdunud teeneka koolijuhi Bernhard Drolli (pildil keskel   ja projektijuhi Holger Ludolphiga tutvuti kooliga ja planeeriti koostöö laiendamist ka tehnoloogiavaldkonnas.

Sama visiidi raames allkirjastati 18. märtsil Tallinna Majanduskoolis pikaajaline kolmepoolne leping koostöö arendamiseks  Offenburgi Kaubanduskooli, Tallinna Majanduskooli ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse vahel.

valissuhted_03

Pildil allkirjastavad koostöölepingut (vasakult) Offenburgi Kaubanduskooli direktor Thomas Rahner, Tallinna Majanduskooli direktor Raivo Täht ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse direktor Tanel Linnus.

VKHK kooliperel ja eelkõige õppijatel on lähitulevikus  üha enam võimalusi viibida EL riikide  koolides ja ettevõtetes praktikal ning kogemusi saamas nii Erasmus mobiilsusprogrammi, Leonardo da Vinci programmi kui ka Grundtvigi programmi raames.

Täiendavaid võimalusi silmaringi laiendamiseks pakub Euroopa Liidu noorte kodanikuharidusprogramm  Euroopa Noored, mille kaudu toetatakse noorte omaalgatuslikke projekte ja rahvusvahelist koostööd. VKHK noortealgatuslike tegevuste eestvedajaks on MTÜ Võrumaa Kutsehariduskeskuse Õpilasesindus.

Hea kool kogu eluks on avatud kõigile teotahtelistele koostööpartneritele ja huvilistele.

 

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

muusika_002 rammumees2013-203 IMG_7633 kevadnadal17_17

Arhiiv