Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Ärijuhtimise 4. kursuse tudengi välispraktika

 
 

Ärijuhtimise 4. kursuse tudengi välispraktika

 

„Välispraktikal ei ole piire,“ tõdes 4. kursuse ärikoolituse õppetooli tudeng Tanel Oru. Kolmanda ja neljanda kursuse ettevõttepraktika otsustas tudeng läbi viia Ameerika Ühendriikides ja Saksamaal.

Esimene kogemus, mis viis nooruki üle Atlandi ookeani, sisaldas Southwestern Company suveprogrammis osalemist. Kolme kuu jooksul koputas tudeng ukselt uksele ja müüs haridusliku sisuga raamatuid ning kohtus töö vältel rohkem kui 2 200 perega. Müügitegevus toimus Alabama osariigis. Esmapilgul hullumeelset tööd teeb igal suvel ~300 Eesti tudengit ning seda hinnatakse üheks raskemaks tudengitele mõeldud suveprogrammiks. 12 nädalat pakkus palju põnevust, kasvatas enesekindlust, probleemide lahendamise oskust, suhtlemise ning aja planeerimise oskust.

Septembris, nädal pärast Eestisse naasmist, istus Tanel taas lennuki peale ning suundus Saksamaale. Ees ootas kolmekuune välispraktika Erasmus programmi raames. Praktika toimus Offenburgi linna lähistel asuvas kahes suurettevõttes, samuti oli võimalus tutvuda kohaliku kutsekooli igapäevaeluga.

Esimeseks ettevõtteks oli Saksamaa toidukaupade suurkontsern EDEKA Group, mille tegevus hõlmab ligi veerandit kogu riigi turuosast. Välispraktika teisel poolel osales tudeng Võrumaa Kutsehariduskeskuse partnerkooli Offenburgi Kaubanduskooli loengutes ning võttis osa rahvusvaheliselt tuntud autotööstuse suurvarustaja Erdrich Umformtechnik igapäevatööst. Tudeng sai palju väärtuslikke kogemusi, kuna praktika vältel oli tihti võimalus töötada koos ettevõtte erinevate osakondade juhtidega ja samas õppida efektiivse meeskonnatöö toimimist. Tänu heale suhtlemisoskusele ja usaldusväärsusele kaasati praktikanti ka mitmetele koosolekutele, mis kuuluvad tulevase ärijuhi igapäevatöösse.

Kokkuvõttes pakkus välismaa kogemus praktikandile erinevaid kultuurikogemusi ning mitmekesist töökeskkonda ja töökultuuri, mis aitab ka paremini mõista ja hinnata Eestis toimuvat. „Soovitan kõigile tudengitele kasutada võimalust vähemalt korra käia välismaal kas ettevõttepraktikal või osaleda mõnes üliõpilasprogrammis. Te ei kahetse ning olete tagasi tulles tunduvalt rikkalikuma pagasiga VKHK tudeng avatud tööjõuturul,“ väidab ta.

 

Tanel Oru

Reet Urb

Sildid: ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

tehnomaja_avamine_008 rammumees2013-082 rammumees2013-241 vkhk_kutsem_14-028

Arhiiv