Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Eesti noored tõid Belgiast koju viis medalit

 
 

Eesti noored tõid Belgiast koju viis medalit

 
Hõbemedal tislerile Rain Tomingale

Hõbemedal tislerile Rain Tomingale

Möödunud nädalal Belgias toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills osalenud 19-liikmeline Eesti võistkond tõi koju viis medalit: ühe kulla, ühe hõbeda ja kolm pronksi.

Kuldmedaliga nimetati Euroopa parimaks nooreks kokaks Krestina Õun, keda tunnustati ühtlasi ka meistrerlikkuse medaliga. „Ma olen väga rõõmus ja rahul. Ma teadsin, et vähemaga kui kuldmedal ma koju ei taha tulla ja seetõttu ka võtsin võistlustest viimast,” rääkis vastne medaliomanik. Tema sõnul oli võistlus väga pingeline, sest päevad olid väga pikad ja konkurents tugev, kuid põhjalik ettevalmistus ja rahulik närv tagasid talle edu.

Hõbemedali vääriliseks tunnistati ehitustisler Rain Toming, pronksmedali said veebidisainer Martin Kangur ja mööblitisler Peeter Murumets. Meeskondlikult said pronksmedali puidutislerite meeskond: Rain Toming, Peeter Murumets ja Rainer Kommer. Lisaks tunnustati eestlasi üheksa kutsemeistrelikkuse medaliga.

Meisterlikkuse eest tõsteti esile Marko Ausi, Merlyn Kallastet, Kuldar Leemet, Rauno Mändsalu, Madis Männikut, Jevgeni Rõzovi, Heiki Saaverit ja võistkonnana avaldati tunnustust Krestina Õunale ja Merlyn Kallastele.

Eesti osales EuroSkillsil kolmandat korda ja tänavu võtsid mõõtu 403 võistlejat 23 riigist ning Eestil õnnestus saada ülmedaliarvestuses aegade parim tulemus ja 10. koht. Eestit esindasid kokk, teenindaja, IT meeskond, veebidisainer, graafiline disainer, trükkal, mehhatroonikud, ehituspuusepad, ehitusviimistleja, tisler, mööblitisler, puidupingi operaator, müürsepp, plaatija ja sõiduauto tehnik.

EuroSkillsi eesmärk on tutvustada kutsealasid ja noorte meistrite oskusi ning seeläbi arendada kutseõpet üle kogu Euroopa. Iga kahe aasta tagant toimuvatel võistlustel panevad end proovile ligi poolesajal kutsealal kuni 25-aastased noored meistrid.

Allikas: innove.ee
8. oktoober 2012

Sildid: ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

muusika_007 taevaskoja_002 vkhk_kutsem_14-106 IMGP4115

Arhiiv