Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Ärijuhtimise III kursuse üliõpilased Tamperes õppimas

 
 

Ärijuhtimise III kursuse üliõpilased Tamperes õppimas

 

2012. aasta kevadsemestril õppisime (Liina Ihats – fotol paremal ja Kadri Vaglakes) Soomes Tampere linnas. Tampere linn on väga ilus ja oma suuruse kohta vaikne ja roheline. Elasime Tamperes koolist ligikaudu 2,5 kilomeetri kaugusel ühiselamus. Kooli sõitsime bussiga, mis väljus ühiselamu juurest. Ilusamate ilmadega kõndisime kooli läbi metsa ning tänu sellele avanes võimalus nautida Soome loodust.

Õpingud toimusid Tampere Rakenduskõrgkoolis (Tampere University of Applied Sciences) Koolis õpib umbes 10 000 õpilast tehnoloogia-, äri-, turismi-, tervise- ja sotsiaalvaldkondades. Koolil on partnerülikoolid 53-st erinevast riigist (näiteks Vietnam,  Hiina, Etioopia, Jaapan, Itaalia, Hispaania) ning õppijate koosseis väga mitmekesine.

Õppetöö toimus inglise keeles. Meeldiv oli kogeda, et nii õppurid kui ka õppejõud rääkisid üsna hästi inglise keelt ja olid väga sõbralikud. Õpingute jooksul läbisime viis ainekursust, mis andis kokku 24 ainepunkti. Näiteks ühe ainekursuse nimetuseks oli International Strategy Business Game: rahvusvahelise äristrateegia mäng. Õpingute käigus selgus, et õppejõud saavad ise määrata, kas kontakttund toimub või ei. Palju tunde oli mõeldud grupitöö jaoks või kodus iseseisvaks tööks. Enamus töid tuli koostada grupitööna koostöös kuni nelja liikmega.

Kogemus omaette oli ühiselamus elamine, sest seal olid väga erinevatest riikidest õppijad, kellel kõigil omad kombed.

Välisõpingutel viibimine andis palju kogemusi: õppimine inglise keeles, suhtlemine väga erinevate inimestega erinevatest riikidest. Kindlasti soovitame minna välisriiki õpingutele või praktikale, sest see annab juurde enesekindlust, huvitavaid kogemusi ja ilusaid mälestusi!

 

Kadri ja Liina

Sildid: , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

vkhk_kutsem_14-054 IMG_7609 kevadnadal17_23 kevadnadal17_27

Arhiiv