Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Metallitöötlemise eriala õppurid ehitavad BAGI

 
 

Metallitöötlemise eriala õppurid ehitavad BAGI

 

Võrumaa Kutsehariduskeskuses õpivad aktiivsed ja taibukad noormehed, kes on loonud ühise meeskonna MPB Team (Metal Processors Buggy[1]). MPB Team-i põhitegevused on bagi projekteerimine, konstrueerimine ja reaalne masinaehitus.

Eesmärgiks on projekteerida ja valmistada Baja S.A.E. sarja tingimustele vastav neljarattaline maastikusõiduk. Nimetatud sari on maaimas üle 20 aasta toimunud ja iga meeskond ehitab igal aastal võistlemiseks uue sõiduki. Baja S.A.E. tingimused on konkreetselt kirjeldatud ja see on hea lähteülesanne noortele konstruktoritele, et valmistada etteantud tingimustele vastav sõiduk. Sarja reeglistik tagab eeskätt igakülgse ohutuse ja on väikeste kuludega, sest kasutatakse üht kindlat  marki mootorit. Brigss & Strattoni mootor Mudel 20 on kõigile kohustuslik ja mootori seadistamine on keelatud. Sellest tulenevalt on masinad võrdsed oma võimsuse poolest ja paremaks osutub looduses paremini sõitev ja takistustega hakkamasaav sõiduk.

VKHK mudel seisuga  29.02.2012. õhtul

VKHK mudel seisuga 29.02.2012. õhtul

 

Baja S.A.E. 2011.a. võidukas masin

Baja S.A.E. 2011. a. võidukas masin

Tegevust alustati detsembris 2011. a ja projekteerimisega loodetakse valmis saada märtsi lõpuks 2012. aastal. MPB Team on õppinud ja saanud teadmised, miks ja kuidas neljarattaline sõiduk peab liikumises käituma, projekteerinud vedrustuse, roolisüsteemi, pidurid ja jõuülekande. Kõiki neid sõlmi seob muidugi konstrueeritud toruraam, mis tagab juhile turvalisuse.

MPB Team 14.märts 2012

MPB Team 14.märts 2012

 

MPB Team 14.märts 2012

MPB Team 14.märts 2012

MPB Team-i kuuluvad: Olar Teras, Hardi Salu, Kusti Urbanik, Martin Lepind, Kristjan Kimmel, Aleks Tsvetkov ja Henri Jõgi

 

Juhendaja:  Jaanis Tigas

Soovid panustada või toetada MPB Team-i  tegevusi, täiendav info projektijuhilt:

Reet Urb, e-mail: reet.urb@vkhk.ee ; tel:  785 0819

 ______________________________________

[1] Mis on  Bagi? – neljarattaline ühe vedava sillaga kerge lahtise kerega sõiduauto teedeta maastikul ja pinnasteedel sõitmiseks. Pöörderaadiuse vähendamiseks on bagi raam baasauto omast lühem. MPB TEAM-i kavandatav bagi baseerub eeskätt motorolleri, mootorratta ja ATV osadel.

Sildid: , , , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

es10_007 taevaskoja_049 IMG_7505 IMGP4109

Arhiiv