Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Tööelu ärijuhtimise üliõpilasena

 
 

Tööelu ärijuhtimise üliõpilasena

 

Võrumaa Kutseharidusekeskuse ärijuhtimise eriala II kursuse üliõpilane Priit Patrael (fotol) ühildab töötamist ettevõttes õpingutega.

Palusime Priidul lühidalt rääkida töökoha leidmisest, töö sisust osaühingus Makro Trade Baltic ja õpingutest Võrumaa Kutsehariduskeskuses. Priit oli lahkelt nõus ning järgnev tekst pärineb tema enda sulest.

PriitKui inimeste uue aasta lubadused keerlevad halbade harjumuste ja paremaks inimeseks saamise ümber, siis minu käesoleva aasta eesmärk oli leida erialast tööd. Ühelt poolt ihkab iga noor iseseisvust ning teisalt tundsin, et õige aeg on hakata mõtlema sellest, mis saab minust pärast ärijuhtimise eriala lõpetamist.

Üsna läbinämmutatud teema on, et noortel on raske tööd leida, sest tööandjad eeldavad eelnevat kogemust. Noored ei oska välja mõelda, kuidas seda ilma töötamata saama peaks- nö muna ja kana situatsioon. Enamus tööandjaid ei saa aga lubada endale töötajat, kes tööle võtmise hetkest ei hakka ettevõttele kohe kasu tooma. Teisalt ootavad ettevõtete juhid enda kollektiivi uusi ideid, maailmapilti ja nooruslikku entusiasmi.

Töö leidmiseks kulus täpselt 14 päeva. Valiti mind väga tavaliselt cv ja vestluse meetodil. Kui küsida, mille poolest ma eristusin rohkem kui kahekümnest konkursil osalenust ja sain töökoha, siis minu arvates on enese müümine  müük nagu iga teine. Lisaks tootele endale tuleb rõhuda ka sihtgrupile suunatud reklaamile ning konkurentsi olemasolul oskusele eristuda ja välja paista. Isegi kui eristumine seisneb sisuliselt kogemuste puudumises.

Makro Trade Baltic OÜ on tegelenud ligi kakskümmend aastat jae- ja hulgimüügiga. Klientideks on Eesti suuremad jaemüügiketid (ETK, Selver, Maxima), tööstusettevõtted ja väiksemad kauplused. Sortimendis on üle 4000 tootenimetuse, mis on pidevas muutumises. Lisaks ollakse üks vähestest suhkru importijatest. Ettevõtte olukorda näitavad koht Äripäeva Gaselli topis ning krediidiinfo hinnang AA, mis on alla 10% Eesti ettevõtetest.

Töötan impordi ostujuhina ning minu töö seisneb sortimendi laiendamises ja turuuuringute tegemises. Samal ajal olen seadnud eesmärgiks suurendada eksporditegevust, milleks kirjutan projekte, et osaleda rahvusvahelistel messidel. Võimalusel tegelen ka müügiga tööstusettevõtetele.

Üllatavalt palju saan enda töös kasutada praktilisi oskusi ja teadmisi, mida olen Võrumaa Kutsehariduskeskuses õppinud ärijuhtimise erialal. Hindan kõrgelt võimalust tegeleda erinevate valdkondadega ja seeläbi ennast mitmekülgselt arendada ning tõsta enda kui töötaja väärtust nii ettevõttes kui ka tööturul. Võin väita, et lähen igal hommikul rõõmuga tööle ning ei ole harvad juhud, kui lahkun kontorist viimasena.

Hariduse omandamine ja täiskohaga töötamine on  keeruline. Arvan, et see loob tugeva eelise tööturul, kui kool on läbi. Rakenduslik kõrgharidus võimaldab hankida kogemusi, mis akadeemilise kõrghariduse omandamisel võimalikuks poleks osutunud. Samuti on hea õppida keskkonnas, kus õppejõududel on soovi ja aega tegeleda indiviididega, vajadusel neile vastu tulla ning leida osapooltele sobivad lahendused.

Sildid: ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

sober11_001 usa_car_010 IMG_7499 IMGP4140

Arhiiv