Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Päikeseline ja adrenaliinirohke kanuumatk Võhandu jõel

 
 

Päikeseline ja adrenaliinirohke kanuumatk Võhandu jõel

 

Kanuumatk Võhandu jõelÕppeaine ÖKOTURISM praktilise tööna sai 11.- 12. mail hotelliteeinduse teise kursuse õpilastele teoks kanuumatk Võhandu jõel. Matk toimus tänu õpetaja Eda Veeroja eestvedamisele ja kooli abile transpordi tagamisel. Matka ettevalmistus algas klassis hoolika planeerimise ja riskide analüüsiga. Töötati välja teekond, tarvilikud vahendid ja toit.

Matka esimene päev algas Kääpa sillalt instruktaaži ja esimese 6,5 kilomeetriga Listaku sillani. Esimene puhkepaus oli jalgade sirutamiseks ja sõudutehnika aruteluks. Edasi  veel 5 kilomeetrit ja jõutigi telkimiseks RMK lõkkeplatsile Koolmal. Lõkkeplatsil ootasid ees juba püstitatud telgid. Lõkkel keedeti pajaga suppi ja joodi teed. Õhtul edenedes grilliti vorsti ja muljetati päevast. Esimese päeva muljed olid head: harjutati koostööd vaiksema vooluga vees ja nauditi ilusat ilma.

Teine päev algas hommikuse pudru, kohvi ja võileibadega ning asjade pakkimisega. Jõgi üllatas kohe kiire voolu, tammide ja kärestikega. Läbiti Paidra ja Leevi tammid. Oli ümberminekuid, pisaraid ja naeru. Mõned tüdrukud lõpetasid matka Leevi tammil. Enamus grupist kulges edasi mööda Võhandu jõe kõige kaunimat lõiku. Ületati Lauri veskitamm ja  Lauri kärestik, Kassi ja Viira tammid. Nähti Sõjatare ja Kalmete müüre, Väikeniidu kaljut, allikakoobast. Läbiti Viira kärestik, Süvahaava ja nähti maalilisi vaateid. Matk lõpetati Haavapää sillal. Matk andis kogemuse ja loodusretke ja väliööbimise elamuse.

 

Sigrit Viira
H09

Sildid: ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

es10_023 rammumees2013-118 vkhk_kutsem_14-021 IMG_8783

Arhiiv