Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Tulevased ärijuhid said teada, kuidas jaekaubandus tegelikult töötab

 
 

Tulevased ärijuhid said teada, kuidas jaekaubandus tegelikult töötab

 

Põlva Tarbijate Ühistu13. aprillil sõitsid ärijuhtimise teise kursuse üliõpilased õppekäigule Põlva Tarbijate Ühistusse, mis  oma olemuselt kasutab erilist ettevõtlusvormi – tulundusühistu. Suurepärase vastuvõtu osaliseks saadi juba Põlva Kaubamajas, kus viidi läbi ettevõtet tutvustav presentatsioon. Ettevalmistus ning esitlus oli pikk,  kuid põhjalik ja kaasahaarav.

PTÜ erilisuseks võib pidada tema tarbijale suunatud tegevuse tõsidust ning töötajate motiveerituse kuldseid võtteid. Kindlasti peab tähelepanu pöörama asjaolule, et kasumi jaotamise asemel investeerib ühistu oma igapäevasesse tegevusse, pakkudes laialdaselt boonuseid ja toetusi nii oma töötajatele, maakonna inimestele ning läbi sponsorluse ka erinevatele mittetulundusühingute ja üritustele.

Informatiivne päev lõppes  Põlva Konsumi külastusega, kus lisaks ruumide tutvustamisele arutleti ka erinevate ettevõtlusvormide plusside ja miinuste üle. Saadi aru ka sellest, miks  kohalikud tarbijad ja ettevõtted peaksid truuks jääma eelkõige teineteisele.

Toreda ja informatiivse päeva eest tänud Põlva TÜ juhtkonnale ja õpetaja Tiina – Mai Hirmole.

 

Tanel Oru
ÄJ – 09

Sildid:

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

ehala_002 sport_155 usa_car_023 tehnomaja_avamine_013

Arhiiv