Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Uudised > Külalisõppejõud Saksamaalt!

 
 

Külalisõppejõud Saksamaalt!

 

Võrumaa Kutsehariduskeskusel on pikaajalised koostöösidemed Saksa kutseõppeasutustega ja rakenduskõrgkoolidega. VKHK õppurid ja õpetajad on käinud Saksamaal nii praktikal kui õppimas.
Viiel viimasel aastal on noored õpetajad Saksamaalt omakorda olnud meie koolis praktikal.
Igal semestril on meie üliõpilastel olnud võimalus läbida üks õppemoodul Hesseni Liidumaa noorte õppejõudude juhendamisel. Õppejõudude praktika ettevalmistamist juhib Wiesbadeni Kutseõpetajate Seminar ja rahastab EL Leonardo programm.

Viimasel kahel nädalal oli turismi – ja toitlustuskorralduse III kursuse üliõpilastel õppeaines majutusettevõtte juhtimine võimalus töötada nelja noore Saksa kutseõpetaja – Katja Linnemann,
Michael Lepherc, Sebastian Nädele, Sabine Weihs – juhendamisel.

Saksa õppejõudude juhendamisel analüüsiti Kubija hotelli ja loodusspaa arenguid. Töötati välja 3 erinevat lahendust Kubija hotelli tootearenduseks ja turunduseks.
Üliõpilaste ettepanekud edastatakse Kubija hotellile.
Üliõpilastele meeldis nii praktiline ülesanne kui ka inglisekeelne suhtlus. Sooviti, et ka meie õppejõudude igapäevased loengud oleksid sama vaheldusrikkad, kui välisõppejõudude grupi poolt ettevalmistatu.

Saksa noored õppejõud tunnustasid Võrumaa Kutsehariduskeskuse väga head tehnilist õppekeskkonda, üliõpilaste kõrget motivatsiooni ja julgust eristuda oma ideedega, vaba ja sõbralikku õhkkonda klassis.
Kubija hotelli ja loodusspaa turundusjuht Kadri Moppeli sõnul oli suureks auks, et külastatud ettevõtetest valiti analüüsimiseks just Kubija hotelli arendus. Hotell on huvitatud ühise töö tulemustest ja tunnustas kooli praktiliste õpiülesannete eest.

Majutusettevõtte juhtimise õppele lisas Saksa noorte õppejõudude osalemine inglisekeelse suhtlemise ja erinevates õppeainetes õpitu sidumise ja võõrkeeles esitlemise oskust.

Henn Tarro
Eda Veeroja

Sildid: , ,

Kommenteerimine on suletud

Vabandame, kuid sellele postitusele ei saa jätta kommentaare.

Pildikesi galeriist

sober11_005 paintball_010 tehnomaja_avamine_004 rammumees14041

Arhiiv