Lingirada: Võrumaa Kutsehariduskeskus > Projektid > Tehnikaring

 
 

Tehnikaring

 

 

Tehnikaring alustas 16.-17. juunil 2011 Võrumaa Kutsehariduskeskuses

Tehnikaring alustas augustis 2011 huvihariduse pakkumisega tehnikahuvilistele noortele ja tehniliste erialade õppimise populariseerimisega. Projekti käigus valmistatakse ette tehnikaringi õppekava, lähtudes sihtgrupi eelnevast tasemest.  Tutvutakse Eesti ülikoolide ja Saksamaa kogemusega. Huvilistest koostatakse õppegrupp, mis hakkab regulaarselt koos käima. Planeeritud on kaks juhendajat.

Ülesandeks on töötava roboti valmistamine, kuid algajatele õpetatakse ka selleks vajalikke üldisemaid oskusi – elektroonikaskeemide koostamine, jootmine, treimine, programmeerimine jmt. Ringitöö on tulenevalt koolide tegevusrütmist, riigipühadest jmt jagatud ühel õppeaastal kaheks 3-kuuliseks tsükliks: sept lõpp – dets algus ja veebr – aprill. Esimese tsükli lõpus toimub Robotex-i võistlus ja teise tsükli lõpus Saksamaa robotivõistlus, mille külastamist saab kasutada stiimulina. Lisaks korraldatakse 2-päevaseid laagreid ja silmaringi laiendavaid ekskursioone Eestis.

Kontakt: tehnikaring[at]vkhk.ee

Ajaloost: Õpetajate entusiasmil põhinev tehnikaring toimib Võrumaa Kutsehariduskeskuses juba praegu. Projekti käigus välja töötatav õppekava aitab parandada tegevuse metoodilisi aluseid ja on rakendatav ka edaspidi. Kavandatav suhtlus TTÜ ja TÜ robotiklubidega suurendab juhendajate oskusi ja võimaldab saavutada paremat lõpptulemust valmivate seadmete (robotid jmt) näol. Silmaga nähtavad tulemused suurendavad tehnikaringi tuntust ja populaarsust sihtgrupi hulgas. Eelöeldu teostumine projekti käigus annab kindlust eestvedajate hetkel olemasolevale kavale tegevuse jätkamiseks peale projekti lõppu.

Vaata Võrumaa Kutsehariduskeskuse Tehnikaringi veebilehte